• Stare Łazienki

    Stare Łazienki

  • 1

3 lutego 2016 r. w naszej siedzibie podczas karnawałowego spotkania towarzyskiego  z koncertem muzycznym. Podkreślić należy, iż było to ostatnie spotkanie TPN w Ochronie im. Adama Żeromskiego. Spotkanie niezwykle liczne, jak nigdy w tej sali, gdyż przybyło około 90 osób, aż zmuszeni byliśmy donosić z zewnątrz ławki parkowe (!)

Przybyłych gości powitali wiceprezes i prezes TPN, Regina Wojno i Jerzy M. Sołdek, zapowiadając jednocześnie program spotkania. Jako pierwszy wystąpił, prezentując się na wysokim, profesjonalnym poziomie, zespół „Berberys” z Lublina, pod kierownictwem Zbigniewa Smagowskiego. Klezmerska i bałkańska muzyka grana przez zespół i piosenki śpiewane przez solistkę, Agatę Królikowską, przyjęte zostały przez słuchaczy z dużym aplauzem. Po zakończeniu koncertu Bogusław Gałęzowski promował najnowsze wydawnictwo TPN – tomik „Spacer z Minerwą po słowach... III Nałęczowskie Spotkanie z Poezją.”  Skarbnik Jan A. Kutnik zaapelował do zebranych, by pamiętali o 1% odpisie od podatku na rzecz naszego Towarzystwa – organizacji pożytku publicznego (KRS: 0000005648)... Po apelu Janka rozstawiono w sali stoły, a na nich – wszelakie dobra – w bród jadła (także na gorąco) i napitków; nie do przejedzenia i nie do przepicia. Zawdzięczaliśmy je przede wszystkim naszym „producentom” z Towarzystwa, natomiast napoje i pączki zostały zakupione.
Później była muzyka, śpiewy, a także tańce. Na elektrycznym pianie-organach „Yamaha” grał Janek Kutnik, śpiewali: Wiesia Pawłowska, Witek Wierzejski, Leszek Karski, wspomagali ich również inni. Bawiliśmy się niemal do 22,00. Karnawałowe spotkanie z koncertem – które uczestnicy, a w tym wiceburmistrz Artur Rumiński, do dzisiaj mile wspominają – było ze wszech miar udaną imprezą integracyjną TPN.
Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania spotkania i jego urozmaiconego i sympatycznego przebiegu, w imieniu Zarządu TPN pragnę serdecznie podziękować; wyróżniając tych, którzy włożyli najwięcej swojej pracy:  Reginę Wojno i Jana A. Kutnika, Katarzynę K. Wójcik, Jadwigę Sawę-Bednarczyk, Marię i Sławomira Kozaków, Edwardę Michalską, Bogusława Gałęzowskiego, Zenobię Wójcik, Krystynę Litwińską i Krystynę Sołdek oraz prezesa Zbigniewa  Stępnia...   
Dziękuję także Izabelli Dobrzańskiej, za bezinteresowną pomoc członkom TPN w sporządzaniu 1% odpisu od ich podatku.                                      
                                         P r e z e s  T P N

Karnawałowe Spotkanie z Koncertem Muzycznym Członków i Sympatyków TPN w obiektywie Stanisława Olszewskiego
Kontakt

Towarzystwo Przyjaciół Nałęczowa
ul. 1 Maja 18/30
24-150 Nałęczów
e-mail: tpn@onet.pl

Prezes Bogusław Gałęzowski
tel. 601177676

Dyżury:
wtorek 15.30-17.30
czwartek 10.00-12.00